Przedstawicielstwo za granicą

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Reprezentacja na terenie Francji, Włoch oraz Niderlandów

  • W związku z aktualnymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników do poszczególnych krajów UE, które weszły w życie 2 lutego 2022 roku, przedsiębiorcy realizujący przewozy powinni posiadać osobę kontaktową, która w ramach swoich kompetencji pełni funkcję dawnego reprezentanta. W naszej ofercie zapewniamy pełne wsparcie na terenie Francji, Włoch i Niderlandów.
  • Osoba reprezentująca przedsiębiorstwo, według nowych zasad, nie musi przebywać na terytorium danego państwa, jednak wymogiem koniecznym w momencie jej wyznaczania jest znajomość języka powszechnie obowiązującego oraz posiadanie wiedzy z zakresu prawa pracy w danym państwie przyjmującym. Do podstawowych obowiązków osoby kontaktowej należą przechowywanie i udostępnianie dokumentów oraz pełnienie roli reprezentacyjnej w przypadku kontroli zarówno na drodze jak i w firmie. Dane osoby reprezentującej firmę na terytorium poszczególnego kraju są jednym z elementów koniecznych do uzupełnienia w systemie IMI. Mimo zmiany statusu osoby kontaktowej, jej rola w działalności firmy jest nadal nieoceniona. Wieloletnia praktyka pokazuje, iż tylko kompetentne osoby są w stanie poprowadzić czynności kontrolne w sposób dający przedsiębiorcy wsparcie merytoryczne i poczucie bezpieczeństwa.
  • Ze względu na wysokie oczekiwania i rosnące wymagania dotyczące przedstawicielstwa na terenie Francji, spółka SRW podjęła współpracę z kancelarią Groupe ESPRO sp. z o.o., podmiotem funkcjonującym na rynku francuskim od ponad 10 lat, specjalizującym się w obszarach delegowania pracowników do Francji, prawa pracy w sektorze transportu drogowego oraz usług związanych z reprezentacją przewoźnika we Francji. 

 

    •  

 

    KONTAKT

    Skontaktuj się z nami