Pomoc warta 9 000 zł

Kwestie związane z czasem pracy kierowców, analizą danych, czy prawidłową interpretacją przepisów nie należą do najłatwiejszych zagadnień.

W ostatnim czasie przekonał się o tym jeden z przewoźników. ITD podczas przeprowadzenia kontroli w siedzibie firmy, stwierdziło między innymi naruszenia czasu pracy na kwotę 9 000 zł.

Przedsiębiorca postanowił poprosić o pomoc firmę, która wówczas go reprezentowała podczas wszystkich czynności kontrolnych. Dopiero po sporządzeniu protokołu zwrócono się do naszych Ekspertów (specjalistów ds. ITD) o opinię na temat stwierdzonych naruszeń. Była ona o tyle istotna, iż całkowicie różniła się od twierdzeń ITD oraz pełnomocnika.

Na tym etapie sporządziliśmy niezbędne wyjaśnienia. Opisaliśmy szczegółowo kilkadziesiąt naruszeń oraz uzasadniliśmy prawnie, dlaczego kara nie może zostać nałożona. Tym samym miło nam poinformować, że nasze działania przyniosły realne efekty, ponieważ Przewoźnik otrzymał decyzję umarzającą — na kwotę 9000 zł.

Jeżeli Twoja firma znalazła się w podobnej sytuacji — skontaktuj się z nami! Jesteśmy przekonani, że Eksperci SRW dołożą wszelkich starań, aby zadbać o finanse o renomę Twojego biznesu.

Powrót

Skontaktuj się z nami